Lazer Epi̇lasyon
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon teknolojinin getirdiği yeni epilasyon yöntemlerinden birisidir. Lazer epilasyon , istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulana lazer ışını, kıla renginin veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.

Neden Diode Lazer?

Diode Lazer ince tüylerde en etkili lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. Özellikle yüz bölgesi en ideal uygulama alanlarından biridir. Yüz bölgesine Alexandrite lazer uygulanırsa, kalın tüyler ile birlikte ince ve sarı tüylerde etkilenir ve uyarılır ve gözle görülebilir kıllara dönüşebilir. Diode Lazer tam tersine ince tüyleri uyarmaz. Yüz bölgesinde diode lazer ince tüylere bu olumlu etkisinden dolayı en çok kullanılan lazerdir.

Avantajları

  • Deride leke kalma ihtimali daha azdır.
  • 4 mevsim uygulanabilir. Tüm cilt tipleriyle uyumludur.
  • Dalga boyu 810 nm’dir. Bu yüzden daha derin kıl köklerine ulaşabilir.

IPL ile Dİode Lazer Farkı Nedir?

IPL Cihazlar, Lazer epilasyon Cihazı Değildir.

IPL cihazlarının ışını ile Lazer ışını ile arasında bir çok farklar bulunmaktadır.IPL ile cilde yoğunlaştırılmış ışığın bir kısmı filtrelenerek elde edilen ışık demeti gönderilir, IPL ışığı tek bir dalga boyuna sahip değildir ve ışınları koheren değildir.Bu nedenlerle IPL Fotoepilasyon (Intense Pulsed Light) Lazer değildir.

Lazer ışını koheren, monokromatik ve kollimedir. Bu nedenle seçiciliği yüksektir, sadece hedef pigmenti etkiler, rakip pigmentlerle etkileşimi minimumdur.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.